Mieszalnia farb

Kolory stanowią integralny element naszego otoczenia. Jednakże ich odbiór może być bardzo różny, bowiem uzależniony jest od tego w jaki sposób pada światło na pomalowaną powierzchnię oraz na jakiego rodzaju podłoże - gładkie czy chropowate aplikowana jest farba. Wybierając więc odpowiednie kolory należy mieć na uwadze te właśnie czynniki.

Wzorniki i karty kolorów pomogą w wyborze najbardziej odpowiedniego koloru.

Rodzaj oświetlenia ma ogromny wpływ na postrzeganie koloru. Decydując o tym, jakie kolory ostatecznie zagoszczą w naszych pomieszczeniach powinniśmy pamiętać, by kierować się nie tylko tym co pokaże nam próbka. Istotnym jest również to, jakiego rodzaju światło i jaka jego ilość będzie znajdowała się w danym pomieszczeniu.

Różne źródła światła będą w odmienny sposób oddawały ten sam kolor. Światło świetlówki znacząco różni się od światła zwykłej żarówki czy lampy halogenowej, co z kolei bardzo wpływa na odbiór koloru. Dlatego też, przy wyborze koloru tak ważnym czynnikiem jest ilość naturalnego światła.

Zapraszamy do naszego sklepu w celu zapoznania się z ofertą farb z mieszalni farb.

Źródło: https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/kolory

Twój kolor w 15 minut

 • 1
  Wybierz kolor z palety lub podaj jego kod
  Paleta kolorów dostępna w naszej mieszalni farb pozwala na wybór koloru z pośród tysięcy próbek. Dostępne palety dla kilku systemów barw.
 • 2
  Wybierz bazę
  Dysponujemy wieloma farbami bazowymi do różnych zastosowań. Nasi pracownicy pomogą Państwu dobrać odpowiednią bazę w zależności od malowanej nawierzchni, funkcji i charakteru obiektu i innych czynników.
 • 3
  Kalkulacja kosztów
  Na podstawie dobranej barwy i farby bazowej wyliczony zostanie jej koszt.
 • 3
  Uruchomienie procesu barwienia bazy
  Po wprowadzeniu kodu do mieszalnika następuje dozowanie odmierzonej ilości barwnika do farby bazowej. Następnie farba z barwnikiem trafia jeszcze na parę minut do mieszalnika. Po wyjęciu jest gotowa do malowania.